Oferujemy:

Przyjaciel na trudne chwile… jesteśmy dla Ciebie w trudnej sytuacji

Organizujemy przewóz osób zmarłych

z miejsca wskazanego przez Rodzinę zarówno na obszarze Szczecina, całego kraju.

Oferujemy pochowanie zmarłych sprowadzonych z zagranicy w trumnie lub urnie.

Pochowanie zmarłych sprowadzonych z zagranicy w trumnie lub urnie. Tłumaczenia dokumentów (certyfikat kremacji, akt zgonu, faktury za kremację, urnę i trumnę) – pomoc w kontakcie z tłumaczem. Rezerwacje pogrzebu, kaplicy on-line, telefoniczna, messenger.

Niezbędne dokumenty potrzebne przy pochowaniu, sprowadzonych prochów z zagranicy:

 • Akt zgonu i karta zgonu + tłumaczenie na język polski
 • Certyfikat kremacji + tłumaczenie na język polski
 • Decyzja pozwalająca na sprowadzenie prochów w celu pochowania w Szczecinie.
 • FA za trumnę, urnę i kremację, wystawiona na jedną i tą samą osobę, która również będzie osobą zlecającą pochowanie w Polsce + tłumaczenie
 • Wydanie decyzji zezwalającej na sprowadzenie zwłok/szczątków ludzkich z zagranicy celem pochowania ich na Cmentarzu Komunalnym w Szczecinie

link do UM wnioski:

https://eurzad.szczecin.pl

lub załącznik Wniosek

Kwiaty i wieńce

Nieodłącznym elementem ceremonii żałobnej są kwiaty. Występują one w takich okolicznościach najczęściej w formie wieńców lub wiązanek pogrzebowych. Firma oferuje Państwu możliwość zamówienia kompozycji kwiatowych w kwiaciarni, która stacjonuje u nas. Współpracujemy z profesjonalnymi florystami, doświadczonymi w układaniu rozmaitych kompozycji kwiatowych. Możemy również dostarczyć wieńce i wiązanki we wskazane miejsce w określonym czasie ceremonii. Zapraszamy na stronę kwiaciarni Agat z którą współpracujemy https://agatcentrum.pl/.

Odzież żałobna

Ubieranie Zmarłego jest niezwykle ważnym, a zarazem delikatnym elementem przygotowania do pochówku. Przez wiele lat, a nawet wieków, nie tylko w tradycji polskiej było ono zadaniem powierzanym rodzinie osoby zmarłej. Odzież żałobna powinna być starannie dobrana, uwzględniając nie tylko wiek i płeć osoby zmarłej, ale także jej życzenia wyrażone za życia oraz to, do czego dana osoba była przywiązana pod względem stylu ubierania. Zdarza się niejednokrotnie, że rodzina dostarcza ubranie, w którym zmarły chciał być pochowany, ale często zatroszczenie się o te kwestie bliscy zmarłego pozostawiają zakładowi pogrzebowemu. Oferujemy Państwu kompletną odzież żałobną: posiadamy ubrania zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. W razie potrzeby służymy fachowym doradztwem.

Pomniki

Prowadzimy współpracę z firmą, która na Państwa życzenie zdemontuje pomnik przed ceremonią, odsunie płytę nagrobną oraz wykona inne czynności zlecone w związku z ceremonią pogrzebową. Doświadczenie i zaplecze techniczne pozwala nam na realizację nawet bardzo wymagających zleceń związanych z montażem i demontażem, transportem i przechowywaniem nagrobka.

Uzgodnienie napisów na nagrobku, liternictwo – piaskowanie, kucie, malowanie.Kamieniarz
Klaudiusz Piętak
Tel. 602 482 973
E-mail: pietak56@gmail.com

Urny

W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór urn pogrzebowych blisko sześćdziesiąt różnych modeli, wykonanych z różnych jakościowych materiałów, dostępnych w wielu kształtach, kolorach i wielkościach. Poszczególne modele różnią się także zdobieniami, ornamentyką i stylem wykończenia. W naszym asortymencie mogą Państwo znaleźć urny pogrzebowe z symbolem krzyża, a także modele pozbawione religijnej symboliki. Oferujemy również urny minimalistyczne, tradycyjne i pełne dekoracyjnych rzeźbień, w formie szkatułki, sarkofagu, małej trumny, a także w kształcie owalnym lub niestandardowym. Niezwykle trwałe urny kamienne z marmuru pejzażowego, piaskowca i alabastru. Posiadamy też urny wykonane z mosiądzu, szkła oraz urny metalowe i drewniane. Wszystkie dostępne modele są niezwykle estetycznie wykonane, dzięki czemu ich wyjątkowy wygląd doskonale wpisze się w powagę uroczystości pogrzebowej. Każda z nich jest wykończona w najdrobniejszych szczegółach – dzięki temu spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Trumny

Oferujemy trumny dębowe, olchowe, sosnowe i bukowe. Wszystkie wykonane są solidnie i z dbałością o szczegóły. Znajdziecie u nas Państwo oryginalne wzornictwo, różnorodną kolorystykę, modele tradycyjne i bardzo nowoczesne. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam na wyselekcjonowanie najlepszych producentów trumien co gwarantuje Państwu solidnie i estetycznie wykonany produkt. Ceny poszczególnych modeli trumien, znacznie się od siebie różnią. Ma na to wpływ rodzaj drewna, ilość zdobień, materiał z jakiego wykonane są okucia oraz stopień skomplikowania wzoru danej trumny. Ze względu na bardzo szeroki asortyment, rozpiętość cenowa jest również duża. W związku z rosnącą liczbą kremacji, posiadamy również w naszym asortymencie trumny kremacyjne. Wykonane są one z surowego drewna, wyglądają skromnie ze względu na wymogi krematoriów, które zabraniają używania łatwopalnych lakierów oraz okuć. Wszystkie są jednak wykonane solidnie, posiadają eleganckie wybicie i ozdobną poduszkę. Jesteśmy profesjonalni i oryginalni w każdym aspekcie naszej działalności, dlatego też trumny, które oferujemy są dostępne wyłącznie w zakładzie pogrzebowym Uskom, który dysponuje największym wyborem na terenie Szczecina i w jego okolicach.

Pogrzeby tradycyjne

Tradycyjny pochówek to wciąż najpowszechniej spotykana forma pogrzebu w polskiej kulturze. Bez względu na rodzaj ceremonii: religijny czy świecki, składa się ona z wielu formalnych elementów. Do najważniejszych należy wystawienie trumny w kaplicy, a także symboliczne pożegnanie bliskiej osoby na cmentarzu. W dbałości o to, aby każdy z tych elementów został właściwie dopracowany, potrzebna jest pomoc. Doświadczeni pracownicy naszego zakładu dokładają wszelkich starań, aby tradycyjna ceremonia pogrzebowa przebiegła spokojnie, z szacunkiem do Zmarłego oraz jego Rodziny. Pomoc ta okazuje się wręcz nieoceniona w tak niełatwym dla bliskich czasie. Realizujemy szereg zadań odciążając pogrążone w żałobie rodziny. Zakład Pogrzebowy Uskom w ciągu wielu lat swojego istnienia przeprowadził liczne uroczystości pogrzebowe w formie tradycyjnej na wszystkich cmentarzach Szczecina. Korzystając z naszego wsparcia można mieć pewność, że pochówek zostanie przeprowadzony zgodnie z Państwa wolą.

Kremacja

Pogrzeb z kremacją to coraz częściej wybierana, także w Polsce, forma pochówku. Godny oraz podniosły nastrój uroczystości pogrzebowych mogą poprzedzać czynności w krematorium, których celem jest spopielenie ciała osoby zmarłej i wystawienie go jako prochów w urnie w kaplicy cmentarnej lub w miejscu, gdzie zostanie odprawione nabożeństwo, ewentualnie dostarczone bezpośrednio na miejsce pochówku. Zakład Pogrzebowy Uskom współpracuje z renomowanymi krematoriami i posiada doświadczenie w organizacji oraz obsłudze ceremonii pogrzebowych tego typu. Spopielanie zwłok w krematorium jest usługą, którą wykonujemy z należytą osobie zmarłej czcią jako część całego pogrzebu. Wybierając kremację jako spełnienie woli osoby zmarłej lub z innych indywidualnych przyczyn, będziecie mieć Państwo pewność, że w naszym zakładzie wszelkie kwestie zostaną odpowiednio przygotowane i opracowane, a całość odbędzie się w odpowiedniej dla takich okoliczności atmosferze szacunku oraz troski.

Transport zmarłych

Zakład Pogrzebowy Uskom ma w swojej ofercie zarówno całodobowy przewóz zmarłych wykonywany na terenie Szczecina i okolic ale także transport Zmarłych na obszarze całej Polski. Transport Zmarłych wykonujemy w oparciu o własne pojazdy, z zachowaniem niezbędnych procedur oraz zgodnie z przepisami prawa. Nie zostawiamy rodzin samych – wystarczy się z nami skontaktować, a w szybkim czasie pojawimy się we wskazanym miejscu i przewieziemy ciało Zmarłego do chłodni mieszczącej się na terenie Cmentarza Centralnego w Szczecinie. Wszystkie karawany należące do zakładu pogrzebowego Uskom to eleganckie samochody, które spełniają nie tylko wszelkie wymogi i normy sanitarne oraz przepisy urzędowe, ale również zapewniają godny przewóz zmarłego. Każda usługa eksportacji ciała do chłodni odbywa się z największym poszanowaniem zmarłej osoby. Najwyższą jakość usług gwarantują doświadczeni kierowcy, którzy regularnie przechodzą odpowiednie szkolenia z zakresu usług funeralnych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wszelkie formalności dotyczące przewozu ciała odbywają się sprawnie.

Transport gości

Oferta naszych usług transportowych związanych z uroczystością pogrzebową jest niezwykle rozbudowana. Dla sprawnego i niezakłóconego przebiegu uroczystości polecamy nasz autokar do przewozu gości z kościoła lub kaplicy na miejsca spoczynku i konsolacji. Pozwoli to uniknąć kłopotliwej sytuacji, w której ktokolwiek pozostanie bez transportu. Warto pamiętać o tym, że zorganizowany przewóz ułatwi dotarcie na cmentarz również osobom o ograniczonej sprawności ruchowej. Warto w tym miejscu dodać, że na Państwa życzenie nasi kierowcy mogą odebrać gości z dowolnego miejsca także z domu a po uroczystości odwieźć we wskazane miejsce. Klienci niezwykle cenią sobie taką możliwość, ponieważ dzięki niej mogą bez zbędnej zwłoki czy oczekiwania na taksówkę wrócić do domu po ceremonii. Organizujemy kompleksową obsługę transportową.

Muzyka pogrzebowa

Oprawa muzyczna na pogrzebie stanowi istotny element ceremonii. Mimo iż teoretycznie nie jest ona najważniejsza, to jednak często decydujemy się, aby wzruszająca muzyka towarzyszyła nam w pożegnaniu bliskiej osoby. Nasza Firma oferuje Państwu oprawę muzyczną zarówno w kaplicy, pod kościołem, w kościele i na cmentarzu.
Współpracujemy z rzetelnym i doświadczonym organistą, skrzypaczką i trębaczami. Istnieje możliwość dołączenia do ceremonii własnej oprawy muzycznej. Wszystkie Państwa życzenia i związane z tym usługi omawiane są podczas spotkania organizacyjnego w biurze.

Fotograf

Tempo życia powoduje, że trudno jest się zatrzymać, choćby na chwilę. Istnieją jednak sytuacje, w których zmuszeni jesteśmy stanąć w zadumie. Do takich momentów należy pogrzeb. Te wyjątkowe, ważne, choć smutne chwile, można utrwalić dzięki fotografiom.  Album z uroczystości pogrzebowych zawiera w sobie fragment historii rodziny. Z czasem zatrzymane w kadrze chwile przestają boleć, a stają się wspomnieniem pięknego i godnego pożegnania kochanej osoby.

Nasza Firma oferuje Państwu możliwość skorzystania z usług profesjonalnego fotografa, który może wykonać reportaż fotograficzny lub film . Fotografowie, którzy z nami współpracują, odznaczają się warsztatem zawodowym wysokiej klasy oraz dyskrecją działania.

Stypy

Uroczystości rodzinne po pogrzebie to inaczej stypa, którą organizują najbliższe osoby zmarłemu. Najczęściej są to; żona, mąż, rodzice, dzieci, wnukowie. Tradycja organizowania tego typu spotkania sięga czasów starożytnych. Często jest organizowana w celu uczczenia pamięci zmarłego oraz jest także formą podziękowania gościom, którzy przybyli na pogrzeb. Może być zorganizowana w domu, w restauracji lub innym lokalu. Zwykle na takiej uroczystości podawany jest obiad, lub inny poczęstunek ciasto, kawa, herbata. Zaproszeni na stypę to osoby najbliżej spokrewnione ale także niespokrewnione, będące za życia bliskie zmarłemu. Spotkanie takie nie musi być przepełnione smutkiem, często jest bardzo wspierające, dające otuchę, przepełnione życzliwymi gestami, uśmiechem i dobrymi wspomnieniami o zmarłym. Rodziny, którym pomagamy zorganizować całość ceremonii, polecają komfortową atmosferę i miłą obsługę w restauracji www. central-cafe.pl oraz www.kawiarniafinezja.pl

Nekrologi

Dla Tych spośród Państwa, którzy pragną aby informacja o śmierci bliskiej osoby została podana w szczecińskiej prasie, przygotowaliśmy ofertę związaną z publikacją stosownego nekrologu w Kurierze Szczecińskim.
Nasi pracownicy pomogą w najlepszy sposób sformułować treść komunikatu, który zostanie podany do publicznej wiadomości. Dzięki temu dalsi członkowie rodziny, przyjaciele oraz znajomi osoby zmarłej będą mieli okazje dowiedzieć się na czas o planowanym dniu ceremonii pogrzebowych. Załączamy przykładowe formy klepsydry, która ułatwi przekazanie informacji o śmierci bliskiej osoby oraz poinformowanie o dacie, miejscu ostatniego pożegnania.

Proponujemy pełen zakres kompetencji usług  ceremonii Katolickiej, nowoczesnej, świeckiej oraz wyznaniowej;

 • Bezpłatny dojazd lekarza, który zapewni prawidłowo wystawione dokumenty umożliwiające przewiezienie ciała do chłodni miejskiej,
 • Przewóz ciała do chłodni o każdej porze dnia i nocy z miejsca zgonu, w tym również z domów opieki, hospicjów, szpitali i innych,
 • Przewóz osób na sekcję i po sekcji do chłodni,
 • Wystawianie Statystycznej karty zgonu przez lekarza, wraz z częścią do administracji,
 • Wystawianie aktów zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego,
 • Prawidłowe przygotowanie dokumentacji i wszelkich formalności w administracji cmentarza (rezerwacje terminów pogrzebów, kremacji, zakup miejsc, opłaty za kwatery),
 • Rozliczanie zasiłków pogrzebowych w ZUS, kompletowanie niezbędnych dokumentów,
  prawidłowe wypełnienie wniosku o zasiłek pogrzebowy w celu uzyskania świadczenia z ZUS-u,
 • Przewozy ciała na terenie całego kraju,
 • Kremacje oraz szeroki wybór urn,
 • Wykonujemy ekshumację zwłok, rezerwacja terminu dla sanepidu i rodziny, kremacja po ekshumacji,
 • Trumny eleganckie, tradycyjne, ekologiczne, gabarytowe, kremacyjne, ekshumacyjne,
 • Przygotowanie ciała do pochowania lub kremacji, ubiór, kosmetyka, golenie, manicure,
 • Opuszczanie trumny linami lub windą,
 • Formowanie i obudowę drewnianą grobów oraz ich pielęgnację, krzyże, tabliczki, grawer,
 • Organizację autokaru, przewóz uczestników ceremonii pogrzebowej,
 • Bezpłatne doradztwo, odpowiemy na każde pytanie dotyczące ceremonii pogrzebowej,
 • Empatia, zrozumienie, wsparcie dla rodzin i bliskich,
 • Pochowanie w pełni szacunku i godności dla każdej rodziny i osoby zmarłej,
 • Uroczystości pogrzebowe na wysokim poziomie organizacyjnym.
Bezpłatne usługi
 • Przygotowanie i wydrukowanie klepsydry
 • Zamieszczenie na Facebooku klepsydry informacyjnej
 • Przykładowe treści do nekrologu, klepsydry, mowy pożegnalnej
 • Baldachim w razie deszczu / słońca
 • Nagłośnienie podczas ceremonii
 • Możliwość zamówienia miejsc siedzących dla osób potrzebujących
 • Bezpłatna wizyta lekarza w przypadku organizacji pełnej ceremonii pogrzebowej
 • Przygotowanie wniosku do USC akty urodzenia potwierdzające pokrewieństwo w celu poświadczenia pokrewieństwa w ZUS
 • Kopię Aktu Zgonu
 • Bezpłatne porady, doradztwo
 • Lampion do pogrzebu
 • Dowóz kwiatów do Kościoła i Kaplicy z kwiaciarni Agat ul. Ku Słońcu 125A, Szczecin www.agatcentrum.pl
Za naszym pośrednictwem można:
 • Nadać nekrolog w prasie oraz w mediach społecznościowych
 • Przygotować klepsydrę informacyjną,
 • Zorganizować profesjonalną oprawę muzyczną, wykonaną przez muzyków grających na skrzypcach, organach lub trębaczy,
 • Zamówić dzwony, muzykę poważną lub indywidualną
 • Zamówić i dostarczyć wieńce wraz z dedykacją, wieńce urnowe, szeroki wachlarz kwiatów, wiązanek oraz ozdoby, anioły, znicze,
 • Zdemontować, wywieźć, przechować oraz postawić nagrobek, dopisać litery,
 • Wybrać nową kwaterę, bezpłatne doradztwo, organizacja spotkania z mistrzem cmentarza,
 • Przy organizacji pogrzebu możemy dokonać opłaty przedłużającej dzierżawę kwatery,
  wykupić kwaterę pojedynczą, głębinową lub kwaterę urnową,
 • Zorganizować formalności w administracji cmentarzy; rezerwację terminu pogrzebu,
  rezerwację kremacji, rezerwację kaplicy głównej, bocznej, lub zorganizować pożegnanie w kościele,
 • Zlecić wykonanie zdjęć z ceremonii pogrzebowej oraz portretu,
 • Zorganizować transmisję ceremonii dla bliskich, będących poza granicami kraju.